Heroes of Thronn - online text RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Veľká Sála

Goto down 
AutorSpráva
Nimras
Admin
Nimras


Počet príspevkov : 4
Join date : 21.04.2009

Veľká Sála Empty
OdoslaťPredmet: Veľká Sála   Veľká Sála EmptyUt apríl 21, 2009 10:58 am

Na okraji Thirie sa nachádza veľká budova s červenou, stupňovitou strechou a stenami z hnedastého kameňa. Je v tvare elipsy a má ohromnú rozlohu, no vzhľadom k nej je strop dosť nízky. Keď ideš okolo, vidíš, že celú Sieň obklopujú nádherné záhrady, ktoré sú udržiavané najlepšími záhradníkmi Thronnu. Sú stupňovité, doplnené umelými potôčikmi, naplnenými priehľadnou vodou, ktorej žblnkotanie ukľudňuje zmysly a myseľ. Záhrady majú zo zadnej strany sály jednu väčšiu terasu, z ktorej je otvorený výhľad na lesy navôkol. Tam zvykli Guardiani relaxovať a meditovať.
Keď potlačíš masívne, dvojkrídlové drevené dvere, ozdobené ornamentami, ocitneš sa v obrovskej elipsovitej miestnosti, v ktorej vládne príjemné šero. Iba malé podlhovasté obloky, ktoré sa tiahnu pod strechou, pozdĺž celého obvodu Sály a mihotavé plamene sviečok osvetľujú veľký priestor. Zo stropu visia dlhé, červené vlajky, zobrazujúce znaky Guardianov a ich momentálnych vodcov. Dlážka je zo sivohnedých kameňov, poukladaných tesne vedľa seba a sú usporiadané v elipsách od stredu miestnosti. Pri stenách sú dookola postavené police s knihami, upravené tak, aby presne zapadli k zaobleným stenám miestnosti. Na regáloch je nespočetné množstvo kníh, zvitkov a dokumentov a v širších medzerách medzi nimi svietia biele sviečky. Na druhom konci sály stojí masívny stôl z tmavohnedého dreva a nespočetným množstvom zásuviek a tajných priehradiek. To je stôl, pri ktorom pracuje vodca Guardianov - sir Lhikan. Po jeho pravici sa nachádzajú 3 dvere, no iba starší Guardiani vedia, kam vedú. V strede miestnosti je veľký, okrúhly stôl, pri ktorom sa stretávajú Guardiani, aby prerokovali svoje záležitosti.
Veľká sála sa využíva na stretnutia, rady a na robenie plánov Guardianov. Bola postavená pred vyše 200 rokmi najväčšími z nich a doteraz stojí, neporušená a krásna, ako za dávnych čias.


Naposledy upravil Lhikan dňa St apríl 22, 2009 1:22 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
https://heroesofthronn.slovakforum.net
Nimras
Admin
Nimras


Počet príspevkov : 4
Join date : 21.04.2009

Veľká Sála Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veľká Sála   Veľká Sála EmptyUt apríl 21, 2009 12:43 pm

Zmoknutý Lhikan potisol dvere a tie sa nehlučne otvorili. Do miestnosti cez dvere preniklo svetlo a vlajky, visiace zo stropu sa začali vo vetre vlniť. Rýchlo zatvoril dvere a miestnosť znova potemnela. Vonku lialo ako z krhle a zo západu fúkal studený vietor. Zhodil si plášť a dal si suchý, zapálil zopár sviec, aby nebola úplná tma a podišiel k svojmu stolu. Zjavne bol práve poutieraný a vyleštený, až sa z neho odrážalo mihotavé svetlo plamienkov. Lhikan si na stole zapálil ďalšie sviece, aby mal dostatok svetla na písanie, sadol si na pohodlnú stoličku a začal písať akési dokumenty. Odrazu z jedných z bočných dverí vyšla postaršia pani. Mala na see bielu zásteru a v ruke držala handru. Bola to zjavne upratovačka. "Dobrý deň" pozdravil ju Lhikan "ďakujem, že ste mi umyli stôl" "Je to predsa moja práca" povedala upratovačka s úsmevom, no keď zbadala ustarostený výraz hlavného Guardiana, úsmev ju prešiel. "Prečo ste taký uťahaný, pane?" "Guardiani upadajú" odpovedal Lhikan ešte ustarostenejšie, ako predtým "Väčšina Guardianov už nevládze so silami. Vlastne - som už jediný, čo tu ostal. Časť sa už dala na pokojný život roľníkov, časť - česť ich pamiatke - zomrela a mladých som tu už riadne dávno nevidel" na chvíľu sa odmlčal, potom zdvihol zrak a uprel ho na povievajúce vlajky. "Pozrite sa - iba dve vlajky. Vlajka Guardianov a vlajka ich vodcu - čiže tá moja. No má tam byť vlajka každého Guardiana, ktorý dokončil výcvik. A ako vidíte - nie je tam žiadna, okrem mojej" "To mi je ľúto" povedala smutne upratovačka "snáď sa to časom zlepší". "Dúfam" povedal Lhikan "dal som v meste rozhlásiť, že keď sa niekto chce stať Guardianom, nech sa hlási. Som zvedavý, ako to skončí" "Dúfajme, že dobre" povedala upratovačka a opustila miestnosť. Lhikan sa znova pustil do písania akýchsi dokumentov, no úplne sa sústrediť nevedel. Zožierala ho myšlienka, že ak bude Thronn v ohrození, jeho elita - Guardiani - nebudú môcť pomôcť.
Návrat hore Goto down
https://heroesofthronn.slovakforum.net
 
Veľká Sála
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Heroes of Thronn - online text RPG :: Thiria :: Veľká sála-
Prejdi na: